Silmaarst ja tema teenused

Silmaarst on Sinu teenistuses, kui vaja,
Hoolitseme silmade tervise eest ja pakume Sulle ka silmaarsti teenuseid. Vaata kaupluste nimekirjast, kus on silmaarsti teenused saadaval.

Millal peaks minema silmaarsti vastuvõtule?

Alla 8-aastaste laste nägemiskontrolli teostab alati silmaarst. Kui Sul on varem olnud silmahaigusi, kui kahtlustad endal silmahaigust või kui Sinu silmi on varem opereeritud, siis broneeri kindluse mõttes nägemiskontroll silmaarsti juurde.

Silmaarsti tasub külastada hiljemalt 40-aastasena ja seejärel regulaarselt umbes iga 3 aasta tagant, nii väldid ebameeldivaid üllatusi. Näiteks risk glaukoomi haigestuda suureneb pärast 45-aastaseks saamist. See haigus kulgeb algfaasis sageli ilma sümptomiteta, kuid süvenedes võib kahjustada silmapõhja ja põhjustada pimedaksjäämist. Glaukoom võib olla pärilik.

Kae (hall kae) seevastu on silmahaigus, mis tekib vanadusega. Silmalääts aja jooksul kõveneb ja tema valgusläbilaskvus väheneb. Probleemi lahenduseks on rutiinne opearatsioon, millega paigutatakse silma kunstslääts.

Diabeet lisab silmakahjustuste riski east olenemata. Kui põed 1. või 2. astme diabeeti, peaksid regulaarselt käima silmaarsti kontrollis, sest halvimal juhul võib diabeet põhjustada pimedaksjäämist.

Meie asjatundlikud optometristid konsulteerivad Sind ka silmade tervise asjus. Vajadusel konsulteerivad nad alati silmaarstiga või saadavad Su edasistele uuringutele.

 

Meie ettevõttes töötavad silmaarstid ei  väljasta ravimiretsepte,  ei tegele  silmatraumade, söövituste, põletuste, äkilise nägemiskaotuse ja muude akuutsete probleemidega! Selleks tuleb pöörduda erakorralise meditsiini osakonda!

Erakorralise meditsiini silmakliinikud on:

Magdaleena Silmakliinik, Pärnu mnt 104, Tallinn

 

ITK Silmakliinik, Ravi 18, Tallinn

Silmakliiniku kontaktid | Ida-Tallinna Keskhaigla (itk.ee)

Tartu Ülikooli Kliinikum,  Silmakliinik

Lisaks on alati võimalik pöörduda oma asukoha lähimasse EMOsse!
Instrumentraium Optikal puudub koostööleping Haigekassaga, seega ei kompenseerita silmaarsti visiite Haigekassa poolt! Kõik kliendid tasuvad visiitide eest Instrumentraium Optika hinnakirja alusel.