Mis vahet on erinevatel mitmevaatelistel klaasidel?

Erinevatel mitmevaatelistel klaasidel on kaugele ja lähedale vaatamise alad (e klaasi üla- ja alaosa) lihvitud vastavalt erinevale nägemisvajadusele. Mitmevaateliste klaaside äärealal esineb moonutusi, mis tulenevad klaasi ehitusest. Täpse optilise lihviga on võimalik moonutuste asukohta nihutada ja nii klaaside kaug- või lähinägemisala suurendada. Suur lähinägemise ala on hea lähitöö tegemiseks. Kui aga tähtsam on kaugele nägemine, siis on õigem valida suurema kaugnägemise alaga klaasid.

Mitmevaateliste klaaside tugevus muutub sujuvalt ülaosast kui alaosa suurima lähitugevuseni. Seda üleminekupiirkonda saab kasutada nö vahekaugusele (nt 1-2 m kaugusele) vaatamiseks ja mitmevaatelised klaasid erinevadki selles osas, kui lai või pikk üleminekupiirkond on ja kui hästi selle osa tugevusi saab nägemise heaks kasutada.

Kitsaste ja väikeste prilliraamide jaoks on vaja selleks spetsiaalselt disainitud mitmevaatelisi klaase: klaasid lihvitakse nii, et alaservas olev lugemisala on piisavalt suur.